22 lipca 2014

upały z psem – jak je przetrwać

lodypsa1

Upały są bardzo męczące i dla nas i oczywiście dla zwierząt. Dziś kilka słów o tym, jak przetrwać upalne dni, jak pomóc zwierzętom się ochłodzić oraz Jak zapobiec przegrzaniu się psa czy udarowi słonecznemu. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku, a nikomu nic złego się nie stanie.

 

 

lodypsa

 

Psie lody
Do kratek na lody można powkładać najróżniejsze psie przysmaki, a także to, co pies może zjeść z naszego menu. Oczywiście wybieramy takie produkty, które nie zaszkodzą naszym pupilom. Można włożyć pasztet, ser żółty, ser biały nisko tłuszczowy czy odrobinkę szyneczki (najlepiej bez przypraw)
Ja użyłam do tego celu zwykłych silikonowych kratek do lodów w kształcie jabłuszek. Umieściłam w nich ugotowany ryż, ulubione smaczki, szynkę, ser biały, rosół oraz pastę Trixie, o której wspominałam we wcześniejszym wpisie.

 

 

 

lodowykong

KONG w formie psich lodów
Nic prostszego! Do zabawki wkładamy ulubione smakołyki i wkładamy do lodówki – jeśli robimy KONGa na później a nie chcemy go mrozić lub do zamrażalnika jeśli chcemy dać naszemu ulubieńcowi psie lody. Mój pies uwielbia takie chłodzące KONGi 😉
Do wykonania tego psiego kongowego przysmaku użyłam serka białego, serka topionego oraz pasty Trixie.

 

59635_basset-uszy-wiatrak

www.tapetus.pl

 

chłodzenie psa
Każdy z nas w upalne dni szuka cienia i ochłody. My możemy założyć bikini czy fajne kąpielowe spodenki. Nasi podopieczni nie mają takiej możliwości, im dużo ciężej jest się ochłodzić. Jedną z nielicznych możliwości jest oczywiście dyszenie (regulacja temperatury), cień oraz chłodna woda, która niestety nie zawsze jest chłodna (mówię o wiejskich psiakach na łańcuchach oraz o schroniskach) W ogrodzie czy w domu można psiakowi zapewnić basen czy matę. Większość schronisk dysponuje basenami, za co ogromny plus dla wolontariuszy.

 

b_18865

karusek.com.pl

 

 

mata chłodząca – można ją dostać w internetowych sklepach zoologicznych, o różnych rozmiarach, kolorach, a nawet kształtach.
Bardzo pomocna przy chłodzeniu psiaków z krótką kufą, ale nie tylko.

 

 

 

 

 

boxrecznik

 

 

najprostszym moim zdaniem sposobem ochłodzenia psa jest wilgotny chłodny ręcznik. Nie przesadzajmy jednak w drugą stronę, nie może być bardzo zimny.
Mojemu psu taki chłodny okład na całe ciało bardzo pomaga w upalne dni, szczególnie po popołudniowych spacerach.

 

 

 

basen_dl_2013-05-24_20-55-48

www.krezak.pl

 

basen dla psa
Większość z nas marzy o kąpieli w basenie. Psiaki też ją uwielbiają! I nic to, że woda po minucie jest czarna i brudna, a pies razem z nią 😉 Ważne, aby psiak się ochłodził, wypluskał i był szczęśliwy!
Zadbajmy o to, aby w basenie woda była chłodna i regularnie wymieniana. W wodzie stojącej na dworze mogą rozwinąć się różnego rodzaju bakterie, co może prowadzić do groźnych chorób naszych podopiecznych.

 

 

 • Ola

  Muszę spróbować z zamrożeniem konga :). Na przyszły rok zaopatrzymy się w kamizelkę chłodzącą bo Emet strasznie znosi takie temperatury.

  • Ja polecam ręcznik 😉 Taka kamizelka sprawdza się poza domem? Bo jeśli nie to chyba szkoda wydawać pieniądze. Muszę się przyjrzeć temu produktowi 😉
   Mrożony KONG to podstawa w upalne dni! 😉

 • Ola Kijo

  Mrożone przysmaki… to jest to czego szukałam! Próbowałam z ręcznikiem, z siedzeniem w wodzie i z matą chłodzącą, ale Nitro zawsze wybiera kafelki w przedpokoju. Tym razem spróbuję tego!

  • Witaj 😉
   Miło mi, że znalazłaś to czego szukałaś właśnie w moim kąciku internetu 😉
   Mój też niezbyt chętnie przebywa na ręczniku czy pod nim, niestety to jest mniejsze „zło” i psiak niema większego wyboru 😉
   O macie chłodzącej też myślałam, ale nie jestem przekonana do tego typu akcesoriów.
   Pozdrawiam