24 maja 2016

Mój pies nie gryzie – Hildegard Jung, Dorothea Doring, Ulrike Falbesaner

Jak rozumieć i wychowywać psy

Książka ta w żartobliwy, łatwo zrozumiały sposób opisuje jak już poprzez kontakt ze szczenięciem można stworzyć podwaliny pod bezproblemową koegzystencję psa z człowiekiem. Na podstawie wielu praktycznych przykładów uczymy się, jak reagować prawidłowo ryzykownych sytuacjach tym samym unikać niebezpieczeństwa zarówno w domowym zaciszu jak i w miejscach publicznych.

Kilka słów o autorkach:

  1. Doktor nauk weterynaryjnych Hildegard Jung – specjalizacja: terapia zachowania, biegła ds. zachowania psów. Prowadzi własny gabinet terapii zachowania dla zwierząt w Monachium wraz ze „szkołą dla psów i ludzi” oraz kieruje programem dla szkół podstawowych pod nazwą „Czy on gryzie?”
  2. Doktor nauk weterynaryjnych Dorothea Doring – specjalistka w zakresie etologii i terapii zachowania. Jest asystentką naukową w Instytucie Ochrony Zwierząt Etologii i Higieny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Monachium.
  3. Doktor nauk weterynaryjnych Ulrike Falbesaner – specjalistka w zakresie etologii i terapii zachowania, biegła ds. zachowania psów. Prowadzi własny gabinet specjalizujący się w leczeniu małych zwierząt i terapii zachowania.

Moja opinia.
Ta niewielkich rozmiarów książeczka zawiera mnóstwo podstawowych informacji dla początkujących opiekunów psów, ale i zaawansowani psiarze mogą czegoś się z niej nauczyć.
Autorki poruszają takie zagadnienia jak: zaczynając od podstaw czyli od pochodzenia szczenięcia, jakiego psa wybrać, jak się bawić z psem, znaczenie zabawy, czemu psy gryzą, nauka i wychowanie po tematy bardziej zaawansowane jak agresywne zachowanie psa (podane na przykładach właściwych reakcji i tych nie odpowiednich oraz co należy z danym problemem zrobić) czy prawne ustalenia dotyczące psów.
Publikacja obfituje w ciekawe zdjęcia oraz obrazki rysunkowe umiejętnie i w żartobliwy sposób przedstawiające daną sytuację.

liczba stron – 128
oprawa – miękka